2018 ämbrid ja pärlid

Paar päeva tagasi küsis üks kaasblogija/sõbranna, kas ma 2018 aasta kokkuvõtte ka teen, et ta nii ootab, mis meie jaoks olid sel aastal ämbrid ja pärlid.. Ma kusjuures mõtlesin sellele, et teeks.. ja siis tabasin end mõttelt, et jube keeruliseks läheb see värk. Niiii palju lahedat oli sel aastal. Aga, mõeldud-tehtud.

Aasta…

Aasta pilt | Kasutasin mingit netiprogrammi ja sain teada, et meie Instagrami 2018 aastal kõige enam südamekesi kogus see pilt:

Aasta postitus | Kõige rohkem loetud lugu aastal 2018, muusikaauhindade ämbrid ja pärlid pidid napilt alla vanduma loole „Kuhu kadus kolm kilo pekki?

Aasta külastatavus | kõige rohkem rahvast käis marimelli blogis aga hoopiski 25. jaanuaril. Päev varem olin ma postitanud kuidas ma kuus kuud kaine olin olnud.

Aasta blogija | paksuke! Mu totaalne uus lemmik. Ja ei mingi kaalu-, vaid arvamusblogide kategoorias! Ma usun, et kõik karbid ja seljakotimutid võivad natuke väriseda, kui ta EBAl peaks osalema :)

Aasta eredaim hetkmarimell 10, ehk meil sai Meelisega sellel aastal koos olud 10 aastat. Siinkohal seletaks TAASKORD lahti nime marimell, sest inimesed arvavad, et see on minu mingi hüüdnimi. Ei ole. Mari-Leen ehk mari ja Meelis ehk hüüdnimega Mell annavadki kokku sõna marimell. Nii lihtne see ongi. Ei ole mingit marimell ja Meelis, on kas Mari-Leen ja Meelis või marimell :)

Foto: Meelis Kadarpik

Aasta halvim idee | Hakata säästuaastast blogis rääkima. Lihtsalt, on asju, millest ma tahan kirjutada, mõnikord on vaja kõva häälega välja öelda.. Aga kui iga asjaga on see, et “sa oled tont, nagunii ei korja raha, nagunii lähed reisile..” siis tegelt, why the fuck ma ei võigi minna või kelle asi kas ma korjan raha või ei. See ongi ju minu/meie asi – kas meil on seda raha vaja või ei ole, mille jaoks me seda kasutame jne. Lihtsalt mõtlesin, et jagan oma ideid ja mõtteid, aga targem oleks vist mitte seda teha, sest osade närvid lähevad ikka vapsee krussi.

Aasta idiootsus | Mangi saaga. Esmalt mingi aasta draama seoses horoskoobi jagamisega. Siis trall selle üle, kes kellele ja kui palju maksma peab. No loogiline, et selle jagamine oli idiootsus, aga vähem idiootne pole see, et Ekspress Grupp sellel minna ei lase. Nagu jumala eest?! Ja takka tippu veel mingi #metoo jura seoses Mangiga.

Mang on enivei tegija, kas kogu see trall muudab kuidagi tema oskusi? Mul reaalselt jumala suva sellest mullist ja trallist ta ümber ja Maalehel jäi oma kolmekas saamata, sest Prismas oli Mangi horokas uueks aastaks täitsa saadaval. 2,70€ maksis ja silmagi pilgutamata haarasin selle kassa kõrvalt ja panin lindile!

Aasta inimene | Nublu! Siin pole küsimustki, et tuli, nägi, võitis. Ja küsib ausalt viisteisttonni ja silm ka ei pilgu. Ongi staar. Kui tahad, siis maksa, kui raha pole, pole vajagi. Mulle ta meeldib. Meeldib see, et ta tahtis olla keegi, kes saaks vabalt Prismast viina ja leiba osta, aga näed, keegi solvus küsitud summa peale nii väga, et pidi ta paljastama. Ma teadsin Nublu pärisnime ja elukohta ammu, ometi ma ei tulnud seda kuskile ütlema. Paljud teadsid. Aga paljud on inimlikud ka, mõned jälle pole. Well done, Elu24, nooooot!

Aasta koostöö | Oh, see on küll koht kus ma tunnen, et ma teen kellelegi liiga kui ma ütlen, et üks oli parem kui teine. Ma ei tea täpselt, mitu koostööd meil sel aastal oli, aga umbes 60 kanti peaks olema, ma mingi hetk proovisin kokku neid lugeda. Ma ei saa ju öelda, et üks oli parem kui teine, ma näen iga koostööga vaeva, mõtlen strateegia, pildid, tekstid.. Igaüks on omamoodi meie beebi, kelle eest on vaja enne ja pärast hoolitseda. Seega, ma ei taha kedagi otseselt siin välja tuua. Ma parem tänan kõiki, kes on meid usaldanud ja meiega koostööd teinud. Aitäh teile :)

Aasta läbikukkumine | Kanal2 – esiteks ma nii ootasin Kanal2 pidu, mida ei tulnud, sest raha polnud.. Siis hakkas järjest tulema uudiseid, kuidas hoitakse kokku, saated, millel mõnigi vaataja veel alles oli, tõmmati eetrist ära, hoiame kokku, palkame noored juutuuberid ja reiting kukub veelgi.. Mul ei ole midagi Hensugusta vastu või kes need seda kahemeheshowd tegid, aga.. Noored inimesed ei vaata telekat ja ei suuda neid sinna ka juutuuberid vedada. Noored on harjunud skrollima, seitset asja korraga jälgima, telekat kasutatakse pigem Netflixi jaoks või äärmisel juhul järelvaatamiseks, aga mitte, et oleme reedel kell kaheksa teleka ees, sest Hensugusta hakkab showd tegema. Ma tean nii palju noori, kellel pole isegi telekat kodus, sest seda asendab pigem suur hea monitor kust filme vaadata või juutuubis istuda. Loodame, et uus aasta toob paremaid tuuli.

Aasta maitseelamus | Maks ja Mooritsa ploomiverivorstid. Kindlalt üks viimase aja parimaid avastusi. Üle pika aja ühed verivorstid, mis lähevad ahjus krõbedaks. Aastaid otsisin ma vorste, mille nahk oleks ahjust tulles krõbe ja kõva nagu vanasti.. Nüüd õnneks on need taas olemas :)

Aasta otsus | Suvel otsustasin, et kuna ma lähen sügisest tööle, siis blogiga ma nö ei pinguta. Jah, on teine ikkagi sissetuleku allikas, aga mul oli mitu tuhat eurot ajaga kõrvale pandud ja mõtlesin, et midagi ei juhtu, kui me selle raha suvega laiaks lööme, aga ma tahan puhata. Niisama perega tšillida, siin ja seal ringi sõita, käia ja olla. Sõpradega aega veeta ja mitte tunda, et kurat, lugejad ju ootavad. Ja mitte midagi ei juhtunudki kui ma kuu aega vabalt võtsin. See annab hoogu ka uuele aastale vastu minna teadmisega, et need, kes meid armastavad ja kellele me meeldime ja kes meile kaasa elavad (isegi kui targutamas käivad), siis nad ei kao ära kui ma nädalas korra blogin.

Aasta paljastus | Paljas Porgand – tema viimane postitus, kuidas porgand purunes.. ma lugesin ja lugesin ja lugesin.. ja ei saanud aru, millal see point tuleb. Aga noh, suures plaanis seda ei tulnudki. Lihtsalt üks heietus, kuidas nii armas, ilusate piltidega, megamõjutaja sai ühtäkki negatiivseid kommentaare rohkem kui ilusaid ja kuidas öeldi, et ta postitus oli nõme.

Jumal, thats life. Ilma selliste kommentaarideta blogija on minu silmis suhteliselt mõttetu. Sa ei saagi kunagi kõigile meeldida ja kui meeldid, on midagi mäda. Kui sa inimesi rääkima ei pane, siis võid sahtlisse kirjutada, kedagi suures plaanis ei huvita.

Aasta reis | Ma küsisin ikka Meeliselt ka kui seda postitust kirjutasin ja tema ütles, et tema aasta reis sel aastal oli kindlalt Visby. „Seal me olime kolmekesti, lõime nii toredaid mälestusi, kuigi ilm polnud ideaalne, oli meil minu meelest ülitore!“

Ja ma ei tea miks, aga mulle meenub kõige eredamalt kohe Visbyle järgnenud Linnanmäki. See oli ka nii tore käik. Kuigi jällegi, ilm oli „keskmine Eesti suvi“, siis nii tore oli kogu see Soome tripp.

Ah, see oli ju see juuli, kui ma võtsin vabalt :)

Aasta šokk | Aasta šokiteraapiaks, nii et perekool kokku jooksis, oli Meelise käimine kontserdil, mis appi-appi, kass läks kappi, oli dragshow, ja issand, ta tegi pilti ja üleüldse see kõik oli nii kohutav ja lubamatu käitumine.

Aasta turundus | A mida Henry teeb? Ta lihtsalt kirjutab nii, et kõik inimesed on kõhud kõveras, elavad kaasa ja.. nagu ta isegi ütleb: “Turundus on silmade särama panemise kunst!”. Ja seda ta teeb. Olgu see siis heldismussära, või avastamissära, või kaasatundmisesära või.. Pärast seda kui ta selle välja ütles, näen ma iga tema postitust, IG pilti ja FB sissekannet kui „kunsti“ tabada auditooriumit, teha nad enda omaks. See kõik tundub mulle võlts. Ma ei suuda uskuda mitte ühtki ta rida, sest kõik lihtsalt tundub sõna-sõnalt kalkuleeritud. Aga noh, kogu maailm ongi turundus ja reklaam, niiet mis seal ikka.

Aasta õnnestumine | Ma ausalt olen õnnelik, et me nii palju sel aastal reisida saime. Hedoniga sai käidud Maltal, Bulgaarias, Türgis, Berliinis.. ja jumal, ta mäletab selliseid seiku neist reisidest, et ma vahin suu lahti, kuidas ometi, sul sellised asjad meeles on.

Ükspäev praadisin kartuleid ja ta teatas, et tegi samamoodi sheikides Maltal banaane. Jep, me käisime Popeye Village’s ja seal oli väike mänguköök ja ta jooksis seal pann käes ringi ja sheikis, nagu mina tavaliselt praekartuleid. Küsisin temalt siis, et mis teed. Ta ütles, et praeb banaane nagu mina kartuleid ja sibulaid.

Talle meenuvad mingid pallid, nähtud kohad, vaaterattad, jäätisemaitse jne Bulgaariast või Türgist, Berliin on nö värskem ja ta räägib siiani kuidas käis muuseumis ja nägi palja kõhuga Justin Bieberit.

Mul on vaja nüüd umbes 5000 pilti ära sortida ja albumiks teha, sest ma olen iga aasta Hedonist albumi teinud. MyPrintis kehtib kood marimell ka, mis 20% annab :)

Aasta üritus | Siin ma tooksin välja kaks. Esiteks megaturundusega MyHits, mis oodatust kehvemaks kujunes, aga meie nägime nii püssid välja tänu Gowri-perele, et mul suht suva, et pidu jama oli.

Aga mis oli ülihästi õnnestunud.. noh, kes ikka koera saba kergitab, kui mitte ta ise.. Eesti Blogiauhinnad 2018. Ise tehtud, hästi tehtud. Jah, nagu ikka ei õnnestunud kõik 120%, ja üks sõnakõlks tekitas paksu verd, aga mul on äraütlemata hea meel, et näiteks helimees ütles, et mul oli script minuti pealt täpne. Kui äge! Järgmisel aastal seda paremini. See ongi tegelikult tore, et klassiõhtust on saanud täitsa tõsiseltvõetav üritus ja ma iga aastaga arenen ja teen paremini kui varem :)

Aasta ämber | Selleks jääb raudpolt Merka välimus EMAl, ja kuigi ma sain heiti ja puid alla täiega, et kuidas ma ikka võin öelda, et see kleit teda ei kaunistanud ja vaadaku ma ennast.. siis vaatan hea meelega peeglisse ja jään endale kindlaks – tal on kindlalt olnud paremaid päevi laval, talle on kindlalt tehtud paremat stilistikat… see outfit ei kaunistanud teda. Nii on.

Aasta pärl | Ja et lõpetada ikka positiivse noodiga, siis 2018 aasta parim pala – et meie pere on koos ja õnnelik! Et me päriselt ka ei vaidle ja kakle ja ma ei pea seejuures isegi abikaasale linki saatma, mida ma kingiks tahan, vaid ta teab niigi mu soove. Ja et Hedon on tegelikult täitsa nutikas ja armas ja armastab kokata koos minuga ja issiga palli taguda ja kuigi temalgi on mõnikord paha tuju, siis on ta ikka nii armas nunnu kiisupall, et sööks või ära. Ma ei ütle iga päev oma poistele kui väga ma neid armastan ja kui väga ma hindan et nad on mu elus, aga tegelikult olen ma selle üle ikka kuradima õnnelik, et meil selline armas väike pere on ja me alati teineteisel olemas oleme. No matter what! Haiguses ja tervises, õnnes ja kurbuses, rikkuses ja vaesuses. Idüll kestab veel!

25 thoughts on “2018 ämbrid ja pärlid

 1. Paksukese näol ei ole seljakotiga ja pärlil vaja väriseda midagi neil jatkuvalt oma lugejaskond, kes nende kirjastiili naudib.

 2. Minu meelest on see väga OK, et säästuaasta plaanist rääkisid. Esiteks, lugejaid see kindlasti inspireeris, teen aasta jooksul sama, kuigi ma ei tulnud selle pealegi, et oma mõtet teie blogis kommenteerida. Ja teiseks, kui ikka tuleb kihk midagi mõttetut osta, siis mõtle neile naeruvääristajatele ja see annab viha ja jõudu, et vat just kiuste ei osta. Seega, täiskäigul edasi! Kuigi ma ei ole üldse teie stiilis inimene ja meie huvid, vaated ja mõtted tavaliselt üldse ei kattu, siis te olete ikkagi üks väga lahe ja kokkuhoidev pere!

 3. Henry postituse all muud ei ole kui kadedad ja kadedad. Uskumatu, kui pimedad mõned on. Minulegi on juba ammu tundunud, et see muud pole, kui puhas klikkide/koostööde pärast kirjutamine. Paljud pildid tunduvad ”nunnumaks” lavastatud ja oleme ausad, lapsed on ju sellises vanuses, et pole neid raske selles osas ära kasutada. Jah, muidugi, kuna ta lisab nii palju asju, siis ei paista see välja, aga kui natukene peale vaadata, on näha, et nii mõnigi asi tundub meelega tehtud.

  1. Mina ei ole bogija ja mina postitan enda sotsiaalmeedia kanalitele alati rohkem pilte nendest naljakatest juhtumistest ja olukordadest, mitte mingeid viisakaid pilte. No mis elu see on, kui muudkui planeeri fotosid ja tee 10tk, et üks neist oleks selline, kus kogu pere väliselt kena ja viks oleks. Mõttetu! Elu ei ole ju postkaart :) ja kui oleks, oleks minu postkaardil kamp lahedaid nägusid tegevaid lapsi ja nende veel lahedam ja lollitav isa ning kena ja totakas ema!
   Olukorrad, mida paljud sotsiaalmeedias ei kajasta, ei juhtugi igas peres- mida avameelsemalt end suhtes laste ja kaaslasega tuntakse, seda suurema tõenäosusega juhtub lollakasnaljakaid seikasid!

 4. Mis puudutab Henri osa, siis ma olen sinuga 101% nõus. Ta ongi tegelikult võlts. Kuna tegemist on meesterahvaga, siis eeldasin, et tema on teistest blogijatest erinev aga selgub, et ta on veelgi võltsim kui nii mõnigi. Kaua muidugi sedasi ei purjeta, sest inimesed ei ole rumalad ja saavad aru, kui neile puru silma aetakse. Ja isegi kui nad on rumalad, siis tüdinevad nad peagi sellest igavast sisust, mida neile ette söödetakse.

 5. Kuna olen ka ise väike blogija ning suhtlen teiste väiksematega, siis on mitmel korral meie seas jutuks tulnud Henri „käekiri.“ Kiitus sulle, et julgesid öelda välja selle, millest nii mitmedki teised mõtlevad. Ole aus ja ehe või ära ole üldse. Kuigi ma ei ole sinuga alati nõus, siis hindan ma sinu ausust ja julgust rääkida sellest, mida paljud ei julge välja öelda.

  1. Ma ei tea, ma üldse ei taht kellelegi ära panna. Lihtsalt kirjutasin, mida ma selle aasta asjadest arvan. Nüüd mingi aasta draama lahti…

 6. Oi kuidas sa mulle tegelikult ei meeldi (kuni selle postituseni). Aga vot milline julgus see sinu poolt praegu oli. Kujutan ette, kuidas Henri suurest vihast ja shokist kodus uus tekste ette treib, sest ilmselgelt ei olegi keegi tema kohta midagi sellist öelnud. Midagi nii ausat ma mõtlen. Väga julge tegu sedasi see eesriie maha tõmmata ja näidata, mis selle taga tegelikult peidus on. Valetajad ja võltsid inimesed ei meeldi kellegile. Mulle meeldib, et sa oled nii julge ja võtad sõna teemadel, mida teised kardavad, sest äkki keegi solvub ning ütleb pahasti. Jätka samas vaimus. Rohkem ausust ja vähem valesid.

 7. Ma ei ole paksukese osas nõus – tavaline naiste klatšinurk, aga samas sinu leht on ka ja teie stiilid ongi sarnased.

  Mul on hea meel, et sa Henrile ära nähvasid. Kaua ta seal pilve piiril purjetab. Tundub, et talle tuli see torge täiesti ootamatult. Seda valusam. Aitäh (:

 8. Hmm, ma Henry-suunalise kriitikaga küll ei nõustu, sest ta on ju täitsa ausalt ja avalikult välja öelnud, et tahabki blogist teha turunduskanali ja oma peamise sissetulekuallika. Seega, kui kellelegi siin on hakanud mingi aeg “tunduma”, et ta kirjutab koostööde pärast, siiiiis… no nii see lihtsalt ongi :D

 9. No ma ei tea nüüd, mu meelest on just see blogi siin kohati võlts ja klants. Spetsiaalselt tehakse ilupilte, et oleks, millega lugu ilmestada, iiigaaav. Spontaanseid klõpse on harva, aga just need on reeglina huvitavamad. Ainult loetakse inimesi lugejanumbriteks, luuakse sisu ja luuakse mälestusi. Reklaami üritatakse vahele pudistada, aga pudi asemel tulevad suured viilud – kedagi ei peta ära. Tegelikult ei peagi petma, sest loetakse ka reklaamtekste, arusaamatu, miks neid maskeerima peab.
  Seda on teistes blogides ja on ka siin. Ja igal pool kogu aeg mingi susimine ja ärapanemine käib.
  Mulle tegelikult see blogi siin meeldib, vahel sekka on selliseid ausamaid postitusi, emotsiooni ajel kirja pandud vist, mida on hea lugeda. Aga suurem osa on küll nii silmnähtav fassaad, kohe on kaugele aru saada, et päriselt te meile jagategi ainult näpuotsaga litreid ja kullatolmu, päris elu on teil peidus ja sellest ei näe teie lugejad raasukestki. Mis on tegelikult ka päris mõistlik. Teie lugejad ei ole ju kõik sugugi mitte head inimesed. Mina näiteks (päriselt ma otse paha ka pole, Perekoolis teid ei lahka, üldse kuskile ei kiru ega midagi, osadele teie tegemistele elan mõttes vägagi positiivse tundega kaasa).
  Henry blogi loen haruharva, sest mulle hakkab seal midagi vastu. Mitte sisuturundus, vaid pigem see, et ta on kohati nii nutuselt enesekriitiline ja see kumab läbi. Temaga ei saa tahtmise korral sarvipidi kokku minna, sest ta ei aja lugejat närvi. Teie ajate ja ma pigem käin siin, sest siin olen ma teie blogi osa (kaduvväike, aga ikkagi), ei ole pelgalt kõlvalvaataja.

  1. Ma ammu enam ei maskeeri reklaami, kui on koostöö, on koostöö ja märge juures. Teiseks, juba umbes pool aastat või peale, on mul lugejanumbritest kama kaks. On need, kes on, loevad kes tahavad ja ma enam ei pungesta, ei planeeri, ei tõmble, et pean kirjutama, et iga hommik oleks mida suitsunurgas lugeda. Ei pea, ei ole vaja.. Postitan kui tuju tuleb, mõni päev neli korda, mõnikord olen nädal aega vait. Aga tõsi on ka see, et meie päriselu on siin vähe. Ja seda sel lihtsalt põhjusel, et kui ma jagan 10% saan 120% paska kaela. Kujuta ette, kui ma jagaks päriselu, millise pasatormi all ma 24/7 elaksin. Tänan ei :) Aga tänks, et sa ikka kaasa elamas käid :)

 10. Nõus täielikult Henry osas. No nii libe tüüp, aga ma ei saa jätta mainimata, et tänu temale olen juba 5 aastat suitsuvaba.

 11. Ma kuulun ka nende väheste hulka, kellele absoluutselt ei meeldi Henry blogi ja ka Henry ise… No mis teha, sümpaatiad ja antipaatiad… On blogijaid, kes inimesena mulle ka väga ei meeldi, aga kelle blogisid suudan vähemalt lugeda, mis siis, et vahepeal närvi ajab… Henry oma mitte. Ka tema huumorimeel on selline, et miski käib närvidele… Ja parem ei loe üldse.
  Ilmselt FB-s hüppas ükskord ette (ju siis keegi sõpradest laikis või kommis…) see video, kus Henry poeg oli vist palavikus vms, igatahes haige, ja Henry laulis talle unelaulu ja ise samal ajal filmis ennast laulmas… Nagu what… Et päriselt teeks sellise video endast?? Mis üldse paneb haige lapse kõrvalt haarama telefoni ja tegema mingit pilti või videot sellest? Aga sajad kommenteerisid, et kuiiiiii nunnu ja armas…

  1. Minul on ka Henryga mingi error. Pole teda palju lugenud, aga ma arvan, et error on tekkinud, kuna ta ole tekstide järgi mehelik mees, kuigi väliselt eeldaks jõulist tüüpi. Mihkel Raud blogib ka perest ja lastest, aga mõjub absoluutselt teisiti. Raud muidugi ka kirjutab kordi paremini, aga põhiline on see, et ta ei näita välja, nagu oleks oma publikust ja lugejatest sõltuv, vaid jätab mulje, et tema kirjutab just nii ja kes tahab, see loeb. Temas on mingi siiras ülbus, mida Henryl ei ole. Henry tahab kõigile meele järele olla, teha äri läbi kirjutamise. Ära räägi (kirjuta), vaid tee!
   Ma vist vanamoodne ka, aga mulle meeldivad töökad ja tahtejõulised mehed :)

Comments are closed.